Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Podróż w czasie z DOMGOSEM - czyli PRL od kuchni

Data publikacji: 2012-12-12

Na bazie pamiątek zebranych podczas akcji "Poszukiwany... poszukiwana..." zorganizowaliśmy na Zamku Piastowskim w Raciborzu interaktywną ekspozycję pt. "PRL od kuchni".


Otwarcie ekspozycji nie było zwykłym wernisażem, ale prawdziwym show angażującym wszystkie zmysły naszych gości oraz zwiedzających. Artyści teatru TETRAEDR wykorzystali dostepne środki, takie jak orginalne przemówienia, artykuły prasowe, wpisy z zeszytów zażaleń, muzykę z epoki, prezntacje zdjęć a nawet smak i zapach serwowanych potraw (bigosik, śledź po japońsku). Częstowano też wodą firmową z prawdziwego saturatora.

 

Wystawa ma charakter interaktywny: prawie wszystkie elementy można dotykać, badać i oglądać z bliska. Dzieki temu starsi mogą przypomnieć sobie realia lat minionych, a młodsi przekonać się na własnej skórze, jak wyglądało kiedyś życie, praca i wypoczynek rodziców i dziadków.

 

Wystawa prezentuje sprzęt AGD produkcji DOMGOSU (co ciekawe, mimo upływu lat będący w doskonałej formie!), prasę, media, plakaty, sprzęt RTV, meble, ubrania i wiele innych oryginalnych przedmiotów "z epoki", mających odtworzyć realia PRL. Nasza ekspozycja będzie gościła na Zamku Piastowskim co najmniej przez najbliższy rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

DOMGOS Sp. z o.o.
© Copyright 2014
realizacja: zets.pl