Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Obróbka grafitu

Data publikacji: 2018-12-17

GRAFIT jako materiał do obróbki!


Dwa główne materiały używane do drążenia to miedź i grafit. Początkowo stosowano wyłącznie miedź, ale od ponad 20 lat, wiadomo, że grafit przewyższa miedź w większości aspektów technicznych. Jako materiał do obróbki ma wiele zalet, m.in. brak temperatury topnienia, grafit sublimuje przy temperaturze 3600°C (miedź topi się już przy 1085°C), jest całkowicie wolny od naprężeń wewnętrznych, niska waga, wysoka odporność na zużycie, możliwość wyboru różnych gatunków (optymalnych dla zastosowania).

Grafit izostatyczny podczas swojej obróbki przejawia skłonności do pylenia. Ma to ogromny wpływ na użytkowanie maszyn, zabrudzenie ich wnętrza oraz sam komfort pracy w ich otoczeniu. Cząstki pyłu unoszące się w powietrzu powodują, że wiele firm z branży niechętnie patrzy na grafit, jako materiał do elektrodrążenia.

Podeszliśmy do tematu jako wyzwanie i wyspecjalizowaliśmy się w tej obróbce. Ograniczyliśmy zapylenie dzięki zastosowanym odciągom, a do każdej serii wyrabianych detali tworzymy oprzyrządowanie by usprawnić proces produkcyjny. Używamy narzędzi dedykowanych obróbce grafitu, ze specjalną powłoką diamentową, które pozwalają pracować na szybkich posuwach. W procesie obróbki dobór odpowiednich frezów i głowic jest kluczowy. Wszystkie narzędzia są nam dostarczane przez TBI Tools. Dzięki nim możemy produkować m.in. elektrody grafitowe czy wykładziny wielkopiecowe.

Przede wszystkim niższa cena, znacznie szybsza obróbka oraz kształty detalu niemożliwe do osiągnięcia w innym materiale – to zalety, które decydują o popularności tego materiału.

 
 

DOMGOS Sp. z o.o.
© Copyright 2014
realizacja: zets.pl