Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

Konkurs!

Data publikacji: 2012-09-18

Rozpoczynamy akcję zbierania pamiątek po DOMGOSIE - flagowym śląskim producencie AGD. Zdjęcia, wspomnienia, produkty, dokumenty. Na poszukiwaczy czekają nagrody!


Przypomnijmy historię AGD rodem z Raciborza - historię, która wciąż jest jeszcze żywa. Wielu raciborzan pracowało w DOMGOSIE. W swoim czasie przedsiębiorstwo zatrudniało ponad pół tysiąca osób. W licznych raciborskich domach używało się również rodzimego sprzętu gospodarstwa domowego. Na pewno niejedna gospodyni w dalszym ciągu posiada odkurzacz, froterkę czy czajnik wyprodukowany w Raciborzu. Być może raciborski AGD jest jeszcze w użyciu? Niejednokrotnie stary, solidny sprzęt jest znacznie trwalszy od współczesnego, który jest produkowany z myślą o tym, by po roku czy dwóch wyrzucić go na śmietnik.

DOMGOS jest dobrze pamiętany: kojarzy się ze śląskimi cnotami, takimi jak solidność i pracowitość. Niestety, po latach zawirowań ekonomicznych, po powodzi, która zdewastowała zakład na Bosackiej,  pozostało nam niewiele materialnych śladów jego działalności. Chcielibyśmy odtworzyć to, co minione, aby tym mocniej i pewniej wychodzić w przyszłość. A poza tym - przecież dzieje DOMGOSU to także spory kawałek historii Raciborza i jego mieszkańców. Warto pamiętać o przeszłości, szczególnie tej, z której Racibórz może być dumny.

 

DOMGOS ceni wspomnienia

Dlatego zapraszamy wszystkich do zabawy! Poszukaj w pawlaczu lub na strychu. Zapytaj mamę albo babcię. Może jesteś w posiadaniu prawdziwych skarbów AGD? Może masz coś z bogatego asortymentu produkowanego przed laty w DOMGOSIE? Zrób zdjęcie i pokaż jakie produkty AGD kiedyś powstawały w Raciborzu.

A może pracowałeś w DOMGOSIE? Znasz jakieś anegdoty lub ciekawe opowieści? Opowiedz nam o tym. A może posiadasz pamiątkowe fotografie z czasów pracy na Bosackiej  52? Niech historia ożyje w Twoich wspomnieniach! Czekamy na e-maile, listy i telefony. Możemy nawet odwiedzić Państwa z ciastkami, aby posłuchać przy kawie, jak wyglądał Racibórz przed laty i zobaczyć na własne oczy, że to, co dobre nigdy się nie starzeje.

Dla każdej osoby, która pomoże nam odbudować historię DOMGOSU przygotowaliśmy sympatyczny upominek. Natomiast autorzy najciekawszych materiałów, zdjęć czy wspomnień - otrzymają specjalną supernagrodę. Sam najlepiej wiesz, co ci sprawi radość - zatem mówisz co chcesz dostać - a my fundujemy, bo DOMGOS ceni wspomnienia.

Nie wahaj się i nie wstydź. Napisz list, wyślij e-mail, zadzwoń, lub nawet przyjdź do biura na Bosacką 52 - czekamy! Razem ożywimy kawał dobrej historii miasta!

Akcja trwa do końca września, a w październiku pochwalimy się zebranym materiałem. Może powstanie z tego album lub książka? A może warto pomyśleć o stworzeniu muzeum, które będzie dokumentowało historię przemysłu w Raciborzu? Ta historia jest przecież tego warta!

Można do nas zadzwonić na numer 32 415 47 82, lub wysłać e-mail na adres historia@domgos.com.

Czekamy również na Państwa w siedzibie DOMGOSU w Raciborzu, ul. Bosacka 52.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniach!

 

Regulamin akcji "Poszukiwany, poszukiwana" organizowanej przez firmę Domgos sp. z o.o.

  1.  Organizatorem akcji jest firma Domgos sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu.
  2. Uczestnikami akcji mogą być tylko osoby pełnoletnie.
  3. Organizator ma prawo kontaktować się z wybranymi Uczestnikami tylko za pośrednictwem upoważnionych osób.
  4. W zamian za przekazanie Organizatorowi przedmiotów akcji Uczestnik otrzymuje benefit.
  5. Akcja trwa do 30 września 2012 roku.  Przekazanie benefitów nastąpi do 31 października 2012 roku.

Biorąc udział w akcji Uczestnik wyraża zgodę na udostępnienie i przetwarzanie swoich danych osobowych oraz wizerunku przez Organizatora - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883. Uczestnik przekazuje na rzecz Organizatora prawa autorskie do udostępnionych materiałów graficznych.

 

 
 

DOMGOS Sp. z o.o.
© Copyright 2014
realizacja: zets.pl