Obróbka odlewów żeliwnych

Oferowana przez Domgos obróbka odlewów to gwarancja najwyższej jakości. Uniwersalność proponowanej przez nas usługi sprawia, że daje ona ogromne możliwości w temacie konstruowania elementów. Odlewy stanowią bardzo często wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu półfabrykat.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom w naszym parku maszynowym oferowana przez nas obróbka odlewów pozwala na uzyskanie bardzo skomplikowanych kształtów przy jednoczesnej oszczędności obrabianego materiału. Metoda odlewania polega na wypełnianiu płynnym metalem, który po ostygnięciu zachowuje ten sam kształt, specjalnych form. Wytwarzanie odlewu jest kilkuetapowym procesem. Można wyróżnić kilka podstawowych jego części. Na samym początku wykonuje się model przedmiotu, a następnie formę odlewniczą. Po tych czynnościach pracownicy przystępują do przygotowania metalu mającego wypełnić wcześniej wykonaną formę. Potem następuje proces jej zalania metalem, a po jego ostygnięciu wyciąga się gotowy odlew. Po oczyszczeniu odcina się z niego część układu wlewowego oraz powstałe nadlewy. W zależności od rodzaju wytworzonego półfabrykatu, może on być dodatkowo poddany obróbce cieplnej, która zmniejszy jego twardość – a co za tym idzie – ułatwi skrawanie.

Po wszystkich tych czynnościach następuje obróbka odlewów. Pod terminem tym kryje się mechaniczny proces usuwania naddatków według wcześniej sporządzonego projektu. Czynność ta pozwala na uzyskanie kształtów, których ze względu na skomplikowaną geometrię lub wymiary, nie można była uzyskać jedynie dzięki procesowi odlewania. Domgos zapewnia Państwu precyzyjne wykonanie tej jakże trudnej czynności, której sprostać może jedynie wykwalifikowany zespół pracowników używających nowoczesnego sprzętu. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z obróbką odlewów zapraszamy do odwiedzenia zakładki „kontakt”.

Przewiń na górę