Realizacje

Obróbka wielkogabarytowa: element zaworu

Obróbka profilu zgodnie z modelem 3D. Wielkogabarytowy detal to element zaworu ze stali drobnoziarnistej.Detal został obrobiony w naszym parku maszynowym na Pionowym Centrum Obróbczym TBI VC 1270 , a następnie na frezarce bramowej TBI SDV-H 3224.

Obróbka stempla tłocznika

Obróbka kształtowa żeliwnego stempla – podzespołu tłocznika. Pokazany etap przed hartowaniem i obróbka po hartowaniu. Detal został obrobiony w naszym parku maszynowym na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224.

Obróbka konstrukcji spawanej

Wielkogabarytowa obróbka konstrukcji spawanej, wykonana w naszym parku maszynowym na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224.

Obróbka matryc do kucia

Obróbka matryc służących do kucia – ze stali narzędziowej o twardości 45 HRC. Były frezowane otwory oraz wykonana obróbka całego kształtu. Cały proces obróbki został przeprowadzony w naszym parku maszynowym na frezarce bramowej TBI SDV-H 3224.

Obróbka elementu kombajnu podziemnego

Etapy obróbki koła suwaka, do którego jest przykręcona część robocza kombajnu. Kombajn pracuje pod ziemią – to zaledwie jeden mały element tej maszyny, jednak bez niego nie mogłaby poprawnie pracować. Cały proces obróbki został przeprowadzony w naszym parku maszynowym na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224.

Obróbka wielkogabarytowa - listwa zębata

Obróbka na frezarce bramowej TBI SDV-H 3224 detalu wielkogabarytowego.  Jest to listwa zębata będąca elementem maszyny. 

Obróbka kół zębatych

Etapy obróbki koła zębatego łańcuchowego z trzema ogniwami w szeregu. Cały proces obróbki został przeprowadzony w naszym parku maszynowym na maszynie 5-osiowej TBI U5.

Obróbka konstrukcji spawanych: rama

Obróbka na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224 detalu wielkogabarytowego.  To konstrukcja spawana – rama, która będzie wykorzystana w pile do drewna.
W zakres obróbki weszło:

  • wykonanie otworów gwintowanych
  • przygotowanie powierzchni pod system liniowy z napędem realizowanym poprzez śrubę pociągową.

Obróbka wielkogabarytowa: 10-tonowy detal

Obróbka detalu wielkogabarytowego na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224. To suwak, ważący aż 10 ton. Ściana boczna, była skrawana przy pomocy głowicy kątowej.

Obróbka form wtryskowych

Obróbka na maszynie 5-osiowej TBI U5 oraz pionowym centrum obróbczym TBI VC 1270. Obrabiane formy, posłużą do wtrysku tworzyw sztucznych.

Obróbka tłocznika

Obróbka tłocznika na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224.

Obróbka form: kokila

Obróbka na pionowym centrum obróbczym TBI VC 1270. Detal to górna wkładka kokili. To trwała forma odlewnicza, będzie w niej odlewane aluminium.

Obróbka puduszki młota kuźniczego

Obróbka poduszki młota kuźniczego na frezarce bramowej TBI SDV-H 4224.
  •  Podczas obróbki zostało usunięte prawie 25% jego powierzchni.
  • Zastosowana została głowica kątowa.

Obróbka koła żeliwnego

Obróbka żeliwnego koła na frezarce bramowej TBI. Półfabrykant ważył aż 260 kg i miał średnicę 1200 mm. Koło będzie częścią piły taśmowej, wykorzystywanej w przemyśle drzewnym.
Przewiń na górę